ZLEVNILI JSME - pytel regenerační soli nově za 200,- Kč, nové a levnější UV lampy Sterilight, typ S5Q-P za 9 680,- Kč, levnější UV lampy Viqua, typ S5Q za cenu 8990,- Nabízíme Vám záruční i pozáruční servis FLECK a SIATA ventiků. Pro bližší informace nás konktujte.

Odstranění železa a manganu z vody

Úvod Instukce a montáž

Zvýšený obsah železa se ve vodě projevuje charakteristickým rezavým zákalem a sedimentem. Ty se mohou projevit až po delší době, zejména po ohřevu. Vodu nelze používat ani pro užitkové účely, neboť sloučeniny železa se usazují v trubkách a ucpávají přívody do praček, WC, bojlerů apod.

Zvýšený obsah manganu a jeho sloučenina se projevují „mastnými“ skvrnami na povrchu vody. Vodu nelze používat ani pro užitkové účely. Zejména mangan tvoří obtížně odstranitelné skvrny při praní prádla.

Barva a zákal jsou údaje indikační. Jejich zvýšené hodnoty upozorňují na přítomnost látek, které zbarvení a zakalení způsobují, např. železo, mangan, organické látky apod.

Odstranění železa a manganu se provádí průtokem vody přes filtr se speciální náplní. Volba náplně závisí nejen na obsahu železa a manganu, ale též na dalším chemickém složení vody. Používají se náplně pod označením katex, birm nebo manganese greensand.

Ruční a poloautomatické filtry

Ruční filtr R 935 P

Plná účinnost, velmi jednoduché zapojení a montáž, které si můžete provést sami, nízká cena. Vhodné hlavně pro chaty a rekreační objekty. Filtr může zároveň i změkčovat vodu.

cena 7 200 Kč

Zobrazit specifikace

Poloautomatický filtr PA 935 P

Jednoduchá obsluha za přijatelnou cenu, jednoduché zapojení a montáž. Vhodné pro rekreační objekty i rodinné domky. Filtr zároveň změkčuje vodu.

cena 17 400 Kč

Zobrazit specifikace

Automatické filtry

Na odstranění železa a manganu – standardní vybavení rodinných domků. Minimální obsluha, nízké provozní náklady, vše za přijatelnou cenu..

Automatický katexový filtr VAS 25 P WMF 1“

Nejrozšířenější typ, vhodný pro odstraňování železa a manganu v rozpustné i nerozpustné formě, zároveň dochází i ke změkčení vody. Ke zpětnému obohacení vody o vápník a hořčík lze doplnit filtrem alkalizačním.

cena 16 700 Kč

Zobrazit specifikace

Automatický filtr na odstranění železa a manganu A 1054 BR ZS 1“ (SFE)

Vhodné pro nízké obsahy železa a manganu vody z kopaných studní. Voda nesmí být kyselá. Vysoká kapacita, proplach filtru pouze vodou, bez použití chemikálií.

cena 17 300 Kč

Zobrazit specifikace

Automatický filtr na odstranění železa a manganu A 1054 MG ZS 1“ (SFE)

Vhodné i pro vysoké obsahy železa a manganu vody z kopaných i vrtaných studní. Voda nesmí být kyselá.

cena 22 100 Kč

Zobrazit specifikace

Automatický filtr na odstranění železa a manganu s předúpravou (zvýšení pH) filtr A 1054 MG ZS 1“ (SFE) + dávkovací čerpadlo ASTRAL

cena filtr 22 100 Kč

dávkovací čerpadlo 9 900 Kč

Nevybrali jste si z uvedených typů? Poraďte se s námi. Můžeme Vám nabídnout celou řadu jiných řešení. Pro vhodný výběr nás kontaktujte.

Ještě nemáte rozbor vody? Můžeme ho pro Vás zajistit. Instrukce a ceník naleznete zde.

Vybrané zboží Vám můžeme zaslat na dobírku.

Ceny uvedeny bez DPH, bez montáže. Cena montáže 5.000 až 10.000 Kč, podle náročnosti, + přeprava 10 Kč/km. Dodávka včetně montáže DPH 15 %, jedná-li se o bytový nebo rodinný dům, jinak 21 %.